Değişim Zamanı

Ve 2015… Yıllar ne kadar çabuk geçiyor artık. Yeni bir yıla hazır mısınız? Yeni kelimesi her zaman içime huzur vermiştir. Birşeylerin değişeceğinin ve güzelleşeceğinin tek kelimeyle ifade edilmesidir benim için. Aralık ayı benim için en keyifli aylardandır. Umut dolar içim. Kocaman bir seneyi gözden geçiririm neler kazandım, neler kaybettim? diye sorarım kendime. Geri bildirim yaparım. Eleştirilerimi yaparım. En sonunda sevgiyle kucaklarım kendimi. Çünkü onlar o an benim için en doğrusuydu. Yaşadığım her şey benim ve bütünün hayrına yaşandı ve bitti. Derslerimi aldım ve yeni yıla hazırım.

Küçükken Aralık ayının önemi çok daha tatlıydı. Yılbaşı ağacı süslenir. Bir sürü hediye alınır. Canım annem ben mutlu olayım diye çırpınırdı. Saat 00.00´ı gösterene kadar hediyeler açılmazdı. Mutlu son 🙂 Aileme binlerce kez teşekkür ediyorum, her yıl güzelliklerle dolu geçtiği için. Şimdi o kadar çok hediye almıyorum, galiba büyüdüm 🙂 Bunun yanında umutla bakmayı öğrendim hayata. Dileklerimin çoğunu gerçekleştirdim ve yenileri için hazırım.

Dilek tutma sırası sizde. Hayata nasıl bakarsanız öyle görürsünüz. Şu an değişim için en doğru zaman belki de. Öncelikle arınma çalışmalarıyla kendimizi negatif enerjilerden arındıralım. Bol bol meditasyon yapalım. Sonrasında kendimize şu soruları soralım;

• Ben kimim?
• Şu an hayatta neredeyim? Burası olmak istediğim yer mi?
• Hayatıma neler kattım ve neler kaybettim? Bunlardan aldığım sonuçlar neler?
Başarısızlık diye bir şey yoktur, geri bildirim vardır. Sepetinizi doldurun. Eğer görmezsiniz almanız gerekeni, evren size tekrar tekrar o durumu yaşatır görmeniz için.
• Korkularınız var mı?
Korkularınızdan arının. (Bu konuyla ilgili önceki yazımı okuyabilirsiniz)
• Hala kızgın olduğunuz kişiler var mı?
Affedin. Belki de ilk önce kendinizi affetmeniz gerekiyor. Affetmek karşı tarafın haklı olduğunu göstermez. Bunu artık biliyoruz.

Geldik işin en tatlı kısmına. Hedeflerinizi belirleyin. Hedef belirlerken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var.

• Diliniz pozitif olsun.
• Ulaşılabilir hedefler belirleyin.
• Küçük adımlarla ilerleyin.
• Hedef planınızı yazın.
• Esnek olun. Ertelemeler veya küçük aksamalar olabilir. Eninde sonunda hedefe ulaşacaksınız.
• Kendinizi ödüllendirin. Motivasyonunuzu yüksek tutmak açısından önemlidir. Kendinizi sevin ve kendinizle gurur duyun.

Kalpten inanın ve kabul edin. Dünyayı değiştirmek önce kendimizi değiştirmekten başlar. Hayatla ve geleceğe umutla baktıkça güzellikler hepimize akıyor. Yeter ki görmeyi bilelim.

Son olarak size bir öneride daha bulanacağım. Hem çocuklarınıza yaptırabilirsiniz hem de kendiniz yapabilirsiniz. Sevdiğiniz renkte bir karton alın. Bu yıl istekleriniz ne ise onlarla ilgili ister fotoğraf ister yazı bulup kartona yapıştırın. Evinizde en çok gördüğünüz noktaya asın. Her gün ona merhaba diyerek güne enerjik başlayın. Bu şekilde isteklerinizi kendinize çok rahat çekeceksiniz.

Yeni yılda aşk isteyenler için çok sevdiğim bir yazıdan küçük bir alıntı paylaşmak istiyorum.

´´Aşkı mı arıyorsunuz? Önce mutluluğu bulun! Düşünmeyin, sadece sebepsiz ve beklentisiz mutlu olun. Hiçbir sebep olmadığı halde mutluluğu bulmuşsanız, aşk da fazla uzakta değildir. Çünkü ikisi hep, yana yana ve ele ele yürürler. Zihninize, sevgiyi aramayı bırakmasını söyleyin. Kalbinize ise, beklentisiz mutlu olmaya başlamasını söyleyin.´´ Bob Fickes

Bütünün hayrına arzu ettiğiniz her şeyin gerçekleştiği sağlıklı, huzurlu, keyifli, her anlamda bolluk ve bereket dolu, sevgi dolu, insan veya hayvan herkesin eşit değer gördüğü özgürlük dolu bir yıl diliyorum. Ve öyle oldu.

Sevgiyle…

Share This: