Enerjinizi Yüksek Tutmanın Yolları

 

 

 

 

Sağlıkla, keyifle, huzurla, mutlulukla hayatı sürdürmek için yaşam enerjinizin yüksek olması gerekir. Doğadaki her şey belli bir enerjiye sahiptir. Yaydığınız enerjiye göre çevrenizdeki her şey şekil alır. Belirli dönemlerde çevrenizdeki insanlar değişir, bunun sebebi enerji frekansınızın değişmesidir. Frekansınız ne ise ona göre insanlar çekersiniz. Bazen bir çift görürsünüz. Adama bak ne kadar yakışıklı fakat kız hiç uymamış deriz. Dışarıdan bize öyle gelir, fakat frekansları aynı ya da yakın olduğu için birbirlerini çekmişlerdir. Farkındalık arttıkça enerjiniz de artar. Bazı ortamlarda bulunmak istemezsiniz ve bir süre sonra herhangi bir olay sizin oradan uzaklaşmanıza vesile olur. Bazı sabahlar çok mutlu uyanırsınız. İçiniz kıpır kıpırdır. İşte bu yaşam enerjisidir.

‘’Türkçe Ki, çince Chi, Sanskritce´de Prana, Parapsikoloji alanında ise Psi enerjisi olarak adlandırılan bu enerji fiziksel bedenin çok ötesinde bir enerjidir. Fizik kanunlarıyla açıklanamayan, tanımlanamayan bu enerjinin beyne bağlı bir enerji değil, bütünsel varlığımıza ait bir enerji olduğu ve yayıldığı iddia edilmektedir. Bu enerjinin fiziksel duyularımızla algılanmamasına rağmen bir duyu-üstü yeteneğimizle varlığının hissedildiği söylenir. Bu fiziksel olmayan enerji zihin tarafından yoğunlaştırılıp, yönlendirilebilir.’’ Alıntı

Enerjimizi neler tüketiyor?

 •       Negatif düşünceler
 •       Öfke
 •       Bunalmışlık hissi
 •       Zihnin sürekli meşgul olması
 •       Zaman yetmeme düşüncesi
 •       Kendine ve sevdiklerine zaman ayıramama
 •       Organize olma güçlüğü
 •       Stres
 •       Enerji vampirler
 •       Gürültü kirliliği
 •       Aşırı yemek yeme
 •       Uykusuzluk

Enerjimizi yükseltmek için neler yapmalıyız?

Öncelikle her zaman olumlu düşünmeliyiz. Olumsuz düşünceler ileride hastalanmamıza sebep olur. Düşünceler duyguları, duyguları ise davranışları meydana getirir. Örneğin arabadasınız ya kaza olursa diye düşündünüz. Bu durum korku, panik, stres gibi olumsuz duyguları tetikleyecek. Sonucunda beden tepki verecek. Yanındakilere de yansıyacak. Bir de tersini düşünün, keyifle yolculuklarına devam ettiklerini ve etrafa ışık saçtığınızı. Bugün şahane bir enerjin var gibi yorumlar aldığınızı düşünün. Ne kadar keyifli değil mi? Nasıl bakarsınız hayata karşılığını da o şekilde görürsünüz. Duygularınızı kontrol ettiğiniz takdirde öfkenize de engel olabilirsiniz. Öfkelendiğiniz anı fark edin. Bağırmak ya da kırıp dökmek yerine derin nefesler alıp sakinleşin. Şimdi duruma çözüm odaklı ve sakin bir şekilde yaklaşabilirsiniz.

Yapılacak çok şey var düşüncesi, bunalmanıza ve hiçbir şey yapmak istememenize neden olur. Planlı olmak günlük olarak yapacağınız şeyleri belirmek ve ertelememek rahatlamanızı sağlayacaktır. Spor yapmak, düzenli beslenmek ve düzenli uyku bedeninizin dengede olmasını sağlayacaktır. Kendinize zaman ayırmak, meditasyon, doğayla iç içe olmak ve topraklanmak enerjinizi yükseltir. Hayatınıza huzur ve mutluluk katacak şeyler yapın. Olumlamalar yapın. Sizi mutlu eden kişilerle birlikte vakit geçirin.

Önyargılı insanlar, hayata sürekli negatif bakan insanlar, narsist insanlar, kurban rolü oynayanlar, her konu hakkında fikri olan insanlar ve sürekli konuşanlar enerji vampirleridir. Olabildiğince bu tip insanlardan uzak durun. Enerjinizi sömürmelerine izin vermeyin. Uygun bir dille tepkinizi gösterin.

Pozitif düşünün.

Kendinizi sevin.

Spor yapın.

Düzenli beslenin.

Düzenli uyuyun.

Kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın.

Meditasyon, topraklama ve olumlama yapın.

Planlı olun.

Şükredin.

Sevgiler…

Share This: