Güç sizde  

İsteklerimi evrene yolladım, acaba olur mu? Ne istersem onu hayatıma çekebilir miyim?  Uzun süredir sıklıkla duyduğumuz sorulardan bazıları.

Öncelikle istek ve niyet arasındaki ilişkiden biraz bahsedelim. İstek, hayatımıza girmesini istediğimiz değişimlerin bilinçli ifadesidir. Niyet ise hayatımıza girmesini istediğimiz değişimlerle ilgili bilinçaltımızda var olan inanç, değer ve düşünce yapılarının tümüdür. Buradaki uyumsuzluk isteklerimizin olmamasına neden olur. Örneğin bilinçli zihnimde ´´Çok param olsun istiyorum´´ dedim. Bilinçsiz zihnimde ise parayla ilgili geçmişte yaşadıklarım var. ´´Para insanın elinin kiridir´´ gibi beni sınırlayan bir inanç kalıbı. Bilinçsiz zihin beni korumaya alır ve paranın bana gelmesini engeller. Bunun gibi birçok örnek, zihnimizi programlamadığımız sürece yolda yürümemizi engeller. Siz ise sınırlayıcı düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda, hayatınız  yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır. Sizin için en uygun kişi, en uygun fırsat, en uygun zamanda karşınıza çıkacaktır.

Tüm canlı ve cansız nesneler bir enerjiye sahiptir ve enerji boyutunda bir ve bütündür. Sistemdeki en ufak değişim bütünü etkiler. Yaydığımız her türlü enerji evrene bir mesaj olarak ulaşmaktadır. Biz de tüm mesajları almaktayız.  İşte çekim yasası budur. ´´Aa tam seni düşünüyordum aradın.´´ “Aa  şimdi aklımdan geçiyordun ki karşıma çıktın.´´ Tesadüf diye adlandırdığınız durumları çok yaşar mısınız? Tekrar tekrar aynı hataları mı yapıyorsunuz?

Hayatta tesadüf diye bir şey yoktur. Başımıza gelen her şeyin bir sebebi var. Örneğin belli aralıklarla işten çıkarılıyorsun. Burada kırılması gereken bir döngü oluşmuş. Derine bakıldığında altından korkular, maddi kayıplar gibi birçok sebep çıkabilir. Tekrarlanan durumlarda  evren size fark edip düzeltmeniz için  mesaj veriyor.  İstek niyet uyumu sağlanıp, bilinçaltı yeniden programlandığında ise isteklerinizi hayatınıza çekebilirsiniz. Bu noktada önemli olaninanmaktır.

Neye inanırsanız onu çekersiniz. Peki her şey tamam, bekleyecek miyim? Hayır tabii ki. Harekete geçeceksiniz. İstediğiniz her ne ise yapmanız gerekenleri yapıp gerisini evrene bırakacaksınız. Akışa bıraktığınızda bütünün hayrına olması gereken gerçekleşir. Ee istedim ama olmadı. Demek ki bütünün hayrına değildi ya da doğru zaman değildi. Evrenin yolladığı mesajları iyi okumak gerekir. Benim en çok kullandığım kelime “hayırlısı”dır. Zorlamanın bir anlamı yok. İstekleriniz net ve pozitif olsun. Düşündüğünüzde sizi heyecanlandırsın ve bütünün hayrına olsun.

Çekim yasası istenileni olduğu kadar istenilmeyeni de hayatınıza çeker. Bu yüzden düşüncelerinize sahip çıkın. Yaşam bizim aynamızdır. Ne verirsek onu alırız. Hayatınızda odalar olduğunu düşünün.  Örneğin ilişki odasında biri var. Fakat yeni bir ilişki istiyorsun. Oda doluyken yenisi nasıl girebilir ki. Odayı boşaltıp enerji boşluğu yaratarak istediğiniz enerjinin size gelmesini sağlarsınız.

YANKI

Bir babayla sekiz-dokuz yaşlarındaki oğlu dağlarda yürüyüşe çıkmışlardı. Çocuğun ayağı birden kaydı ve düştü, incinen ayağının sıkıntısıyla haykırdı: “Aaaahhhhhhhhh!” Sesi karşı dağlardan yankılanıp aynen geri döndü: “Aaaahhhhhhhhh!” Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamış olan çocuk çok şaşırdı ve merakla bağırdı: “Kimsin sen?!”

Cevap gelmekte gecikmedi: “Kimsin sen?!”
Çocuk bu cevaba öfkelendi: “Korkak!” Cevap aynıydı:“Korkak!”
Bunun üzerine babasına dönüp sordu: “Neler oluyor baba, anlamıyorum?”
Babası gülümsedi ve “Dikkat et oğlum” dedi.
Sonra da karşı dağa doğru bağırdı: “Her şey çok güzel!”
Dağdan gelen ses cevapladı: “Her şey çok güzel!” “Seni seviyorum!” “Seni seviyorum!”
Çocuk hâlâ hayret içindeydi, ama yine de anlayamamıştı.

Daha sonra babası açıkladı: “İnsanlar buna ´yankı derler, ama o aslında hayatın ta kendisidir. Söylediğin ya da yaptığın her şeyi aynen sana iade eder. Hayatımız, yapıp ettiklerimizin bir yansımasından başka bir şey değildir. Dünyanın daha sevgi ve adalet dolu olmasını istiyorsan, kendi kalbini sevgi ve adaletle doldurmalısın. Başkalarının şefkatli olmasını istiyorsan, senin şefkatli olman gerekir. Bunu her şeye uygulayabilirsin: hayat ona ne verdiysen, onu sana aynen iade eder.”

(´´Hayata Yön Veren Öyküler´´ kitabından)

Share This: