Hayatımızda Denge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En sevdiğim mevsim gelmiş bile… En son bahar yazısı yazmıştım. Umarım ruhunuzun çiçekleri açmıştır. Arınma süreci yoğun şekilde devam ediyor. Bize negatif görünen her şey, dönüşüm için fırsat aslında. Merkezimiz Risus 1. yılını tamamlarken harika bir yemekli resital yaptı. Ailelerimizle sıcacık bir ortamda hem çaldık hem de nefis yemekler yedik. Ailemiz giderek büyüyor. Hemen ardından yoga kampımızı yaptık. Doğanın ve denizin muhteşem enerjisiyle yenilendik. İki etkinliğimiz de başarıyla bitti. Şimdi sırada çocuklar için yaz kampımız var. Amacımız çocukların hem eğlenip hem de verimli zaman geçirmelerini sağlamaktır. Eğlenceli bir yaz bizleri bekliyor. Peki ben nasılım? Hareketlilik içinde kendime zaman ayırıyor muyum? Kısacası hayatımda denge var mı?

Geçen hafta kendimi bu soruların içinde buldum. Her şey keyifli gidiyor. Tecrübe ederek ilerliyoruz fakat bir yerde sorun var. Klişe bazı cümlelerin zihnimde gezdiğini fark ettim. Stresli olduğumu ve en yakınımdakilere patladığımı gördüm. Panikledikçe istediğin şeyleri itiyorsun. Hep diyorum ya akışa bırakmak lazım.  Ee Pelin akışa bırak bakalım 🙂 Keyifle tamamladığımız etkinliklerin keyfini sürmek yerine yeni heyecanlar aradım ve denge şaştı. Bu sırada seanslarda ve arkadaş sohbetlerinde benzer konuları dinliyorum. Evren bana sesleniyor resmen. Wayne Dyer´ın kitabını okurken içinden bir cümle beni aldı. ´´Sadece biraz yavaşla ve her şeyin tadını çıkar.´´ İhtiyacım olan buydu. Mişa (köpeğim) ile farkındalık dolu sabah gezmeleri yapmaya başladık. Evet, zaten yürüyorduk da zihnimde bin bir düşünceyle. Deniz keyfi de eklendi yanına. Güne harika başlangıç tavsiye ederim. Erken saatte yüzün, sonra işe daha enerjik gideceksiniz. Yüzmeyi sevmiyorsanız yerine başka şey koyun.

Üstünde durmadığım şeyler tıkır tıkır olurken, kafayı taktığım şeyler olmuyordu doğal olarak. Onu da çözdük sayılır 🙂 Geçmiş geçmişte kaldı, gelecek ise henüz olmadı. En önemli zaman şu an. Danışanlarla çalışırken hep kendimi sorgularım. Almam gereken bir şey kesin çıkıyor. Şu ara popüler konumuz ise denge. Hep birlikte çözüyoruz. Evren bizi her zaman destekliyor. Hedeflerinizi belirleyin. Eylem planınızı hazırlayın ve harekete geçin. Sonrasını ise akışa bırakın. En doğru zamanda, hayırlısı ne ise o olacaktır. Saatlerce düşünmenin bir faydası yok. Arkadaşlarınıza, eşinize, sevgilinize, çocuğunuza, akrabalarınıza zaman ayırın. Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var. Çünkü biz bütünüz. İyileşmek için el ele olalım. Dengeli iletişim huzur getirir. Sınırlarınız olsun. ‘Aman Pelin sesini çıkarmaz’ diye düşünerek insanların enerjinizi sömürmesine izin vermeyin. Kendinizle kaldığınız zamanlarınız olsun. Şükredin her zaman. Kendinizi sevin. Bunları bilip uygulamayı unutuyoruz. Ne oluyor, sonunda yoldan çıkıyoruz. En iyi yaşam koçu kendinizsiniz. Kolay gelsin 🙂

Yazdıklarım ışık olsun herkese. Yolculuk ölene kadar devam edecek. Hep birlikte değişim ve dönüşümün tadını çıkaralım. Kendimde düzeltmem gereken bir şey gördüğümde ‘yaşasın büyüyorum, fark ediyorum ve dönüşüyorum’ diyorum. Sizleri seviyorum.

Share This: