Kendimi Affediyorum

Affetmek, geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar.

Paule Boese

Kişisel dönüşüm yolculuğunda atılması gereken ilk adımlardan biri kendimizi affetmektir. Bugüne kadar aldığım bütün kararların ve attığım her adımın sorumluluğu bana ait. Kendime çok kızdığım, kırıldığım, üzüldüğüm zamanlar oldu. Tüm yaşadıklarım beni bugünkü ben yapan şeylerdi. Geriye dönüp baktığımda yaşadıklarımdan dersler aldım mı? Evet aldım. Bu olayları zihnimde tutmakla elde ettiğim kazanç nedir? Bunları tespit ettim ve almam gereken mesajları kabul ettim. Kendimi affetmeye izin veriyorum çünkü bu seçimim o zaman benim için en iyisiydi. İleride nasıl düşünüp, davranacağımı biliyorum. Kendimi her halimle kabul ediyorum ve KENDİMİ AFFEDİYORUM.

Her şeyin başında kendini sevmek geliyor. Eğer kendinizi sevmezseniz, başkasının da sizi sevmesini beklemeyin. Negatif duygular enerjimizi çalıyor ve yaşama sevincimizi elimizden alıyor. Kendimizi sevmemizi engelliyor.

Affetmek, zihnimizi özgürleştirir ve geleceğe umutla bakmamızı sağlar. Geçmişi geçmişte bırakıp, anda kalmamızı sağlar.

Kendimizi affettikten sonra, ikinci adım başkasını affetmektir. Başkasını affetmek, onun haklı olduğunu göstermez. O kişiyi sevmek değildir. Sadece kendinizi özgürleştirirsiniz. Negatif duygulardan arınıp temizlenirsiniz. Aslında baktığınızda yatırımı kendinize yapıyorsunuz.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre; birini affetmek vücudunuzu birçok hastalıktan korur.
İnsanın ruh haliyle sağlığı arasında bir bağ olduğu ve birini affedememenin vücuda verdiği zararlar şöyle sıralanıyor:
“Kortizol hormonu seviyesi artar. Kalp hastalıkları, nörolojik bozukluk ve hafıza kaybı riski büyür.´´
Hayatta karşınıza çıkan herkesin ve her olayın size vermek istediği bir mesaj vardır. Önemli olan bunu görmektir. Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer. Yolunuza sevgiyle devam edin. Enerjinizi yüksek tutun. Sizi üzen, kıran, sinirlendiren kişi ve olaylardan olabildiğince uzak durun. Kendinizi sevin. Sabah aynaya baktığımda günaydın Pelin, seni seviyorum diyorum. Kendimi severek güne başlıyorum ve sevgi enerjisi gün boyunca yaptığım her işe yansıyor. Tabii ki sorunlar yaşıyorum zaman zaman. Bu durumu yaşamam gerekiyormuş deyip kabule geçiyorum.
Şimdi sıra sizde. Başta kendiniz olmak üzere kızgın olduğunuz herkesi affedin. Özgürleşmenin tadına siz de varın. Hayata keyifle bakın.

Sevgiler…

Share This: