Hakkımızda

Özel Melekler Yetenek Kursu’na Hoşgeldiniz,

photo

İlkokuldan beri hep içimde psikolog olmak vardı. İnsanlarla sohbet etmekten, onlara yardımcı olmaktan mutluluk duyardım. 8 yaşında hayatıma giren piyanonun bir gün benim mesleğim haline geleceğini hiç düşünmemiştim. Lise ve üniversite eğitimini müzik üzerine okudum. Mezun olduktan sonra öğretmenlik hayatım başladı. Bunun yanında birşey daha yapmam gerekiyordu. Psikolojiye olan ilgimi bir şekilde açığa çıkarmalıydım. Karşıma annem sayesinde yaşam koçluğu çıktı. Annemin ve çevremdekilerin de desteğiyle eğitimlere başladım. Şu anda bir taraftan enstrüman öğretiyorum bir taraftan da yeni insanlar tanıyorum. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Her yaştan insanla iç içe olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İşini severek yapmak çok önemli. Herkesin bu duyguyu yaşamasını diliyorum. Hiç birşey için geç değildir. 30 yaşında da piyano öğrencim oldu ve gayet başarılıydı. 70 yaşında danışanım da oldu. Önemli olan istemek ve inanmak…

Yaklaşık iki buçuk yıl önce eğitimlerim bittikten sonra büyük bir heyecanla isim arayışına girdim. Paylaşmak istediğim çok şey vardı. O güne kadar sosyal medyayla ilgilenmiyordum. Hemen sayfa açıp harekete geçmeliydim. Araştırmalar sonucu ”RİSUS” ismini keşfettim. Risus neşe tanrısı anlamına geliyor. İnsanların kalplerinden kederleri kovan acıları yatıştıran bir tanrıydı. İşte budur dedim ve sayfayı açtım. Bugüne kadar hep içimden en doğru zamanda ve en doğru yerde kendi yerimi açıyorum diye olumlamalar yaptım. Şimdi karşınızdayım. Gerçekten kalpten isteyip akışa bırakınca bütünün ve bizim hayrımıza isteklerimiz gerçekleşiyor .

Mart 2015 tarihinden beri bize hizmet eden ismimize teşekkür ediyorum. Ekim 2016 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanma sürecimiz başladı. İsim değiştirmek durumunda kaldık. Değişen tek şey ismimiz:) Beni tanıyanlar bilir. Melekler ismi tanıdık gelecektir. Öğrencilerimin her biri benim meleğim. Açılış resitalimizin de ismi ”Melekler” idi. Şimdi ise yeni ismimizle hizmetinizdeyiz. Keyifle yolumuza devam ediyoruz. Huzurlu, keyifli, sevgi dolu bir dünya için:)

Özel Melekler Yetenek Kursu olarak amacımız; kendini seven, her halinle kendini kabul eden, farkındalık düzeyi artmış, hayata pozitif bakan, hangi durumda ne yapması gerektiğini bilen kişileri hayata kazandırmaktır. Bunun yanı sıra kendini, yaş sınırı olmaksızın müziğin büyüleyici etkisine kaptırmış, her anlamda gelişimine katkı sağlayan, enstrümanını çalmaktan keyif duyan bireyler yetiştirmektir.

Yaşam Koçu & Müzik Öğretmeni

Pelin BUĞRA