Tam Bitti Derken…

 

 

 

 

2012 yılından beri çok hızlı bir değişim ve dönüşüm sürecindeyiz. Her gün farklı olaylar yaşıyoruz. Geriye baktığımda çok uzun zaman geçmiş gibi geliyor. Aslında öyle değil, zaman çok hızlı akıyor. Yetişmek için herkes bir koşturma içinde. İnat edip ben böyleyim kardeşim diyenler, değişimi reddedenler, negatif düşünenler, hayata umutsuz bakanlar, sadece kendini düşünenler giderek dibe çöküyor. Farkındalığını arttıranlar, pozitif düşünenler, kendini sorgulayanlar, bir olmak kavramını özümseyenler ise giderek yükseliyor.

Tam bitti derken başlar hayat… Ne olursa olsun öfke, umutsuzluk, pişmanlık yerine değişimi seçmek gerekir. Artık ayrım yapmak yerine sorumluluğu üzerimize alma vaktidir. Bir kişiye verdiğin umut yayılıp kim bilir kaç kişiye ulaşacak. Sen iyi ol herkes iyi olsun. Bazen bana ´´ Sen hep böyle misin?´´ diyorlar. Hepimiz insanız, 7/24 etrafa pozitif enerji saçmıyoruz. Olumsuzluklardan daha kolay sıyrılıyorum diyebiliriz. Mutlu olmak ya da mutsuz olmak seçim diye konuşmuştuk. Mutsuzluk içinde kendimi yiyip bitirmek yerine mutlu olmayı seçiyorum. Bütün için huzurlu bir dünya için çalışıyorum. Hep birlikte elele yapmalıyız:)

Hiçbir şey bitsin diye başlamaz. Hepimiz umutlarla ve hayallerle yola çıkarız. Bir bakarsın tükenmiş belki de tüketmişiz. Hep daha fazlasını istemek, sahip olduklarına şükretmek yerine dahası nerede diye arayışta olmak bunlara sebep diye düşünüyorum. İnternet üstünden yürüyen ilişkiler, kıskançlıklar, güvensizlik, doyumsuzluk… Geçenlerde çok güzel bir söz gözüme çarptı.

´´Güzel bir ruha aşık olan ona sonsuza dek sadık kalır çünkü sevdiği şey ebedidir.´´ (Platon)Yaşadıklarımı düşündüm. Seansları düşündüm. Çok fırın ekmek yememiz gerek:)

Tüm yaşananlar bizi büyütüyor. Hayatıma giren herkese teşekkür ediyorum bana kattıklar için. Siz de teşekkür edin. Önce kendinizle sonra herkesle barışın. İyi ya da kötü hepsi bizim hayrımıza oluyor. Buna güvenin. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Her an karşımıza bambaşka fırsatlar çıkıyor. İç sesinizi dinleyerek hareket edin. İşten ayrıldınız mesela karalar bağlamak yerine durun düşünün. İlişki bitti durun düşünün. Tekrar benzer şeyler yaşamamak için kendinizi sorgulamayı öğrenmelisiniz.

Son yazımdan beri denge konusunda oldukça yol aldım. Sakin olmayı, beklemeyi, kendimi daha fazla dinlemeyi öğrendim. İlgi alanlarım haricindeki konularla ilgilenmeyerek sağlıklı bir enerjide kaldığımı düşünüyorum. Size de tavsiye ederim. Ana hatlarıyla bir şeyleri bilmek dışındaki kısım yıpratıcı… Kendime ve etrafa karşı sağlıklı bir enerjide kalmak için benim yöntemim bu:)

Ani değişimlerin bol olduğu bu zamanda bütün için iyiyi ve güzeli seçelim. Hayaller bizim yol arkadaşımız, elinden sıkıca tutun.

Bugün yaşamı seviyorum

Yarın da bir neden bulur severim

Daha sonra yeniden keşfeder

Yeniden severim…

Cemal Süreya

Share This: